fogyasztóvédelem
-
Az Ecommerce Hungary rendezvényén a sötét mintázatok alkalmazásáról, a helytelen üzleti gyakorlatokról és ezek elkerüléséről volt szó.
-
A fogyasztóvédelem aktuális kérdései címmel rendez szakmai konferenciát a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) és a Budapesti Békéltető Testület (BBT) 2022. március 30-án 10.00 órától.
-
Az ITM Fogyasztóvédelemért Felelős Helyettes Államtitkársága az Ecommerce Hungary kérdésére megerősített egy, az e-kereskedők számára kedvező jogértelmezést.
-
Az ITM közzétette 44 pontos programlistáját, amiből megtudható, hogy mely iparágakat és termékeket ellenőrzi idén a fogyasztóvédelmi hatóság.
-
A múlt heti bejelentést követően sok helyen olvashattunk a jótállással kapcsolatos jogszabályi változásokról. Siklósi Máté fogyasztóvédelmi szakértőt kérdeztük arról, hogy a változások kapcsán mire érdemes odafigyelni az e-kereskedőknek.
-
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) fogyasztóvédelmi területe is bekapcsolódott abba az uniós szintű hatósági ellenőrzéssorozatba, amelynek célja a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatok kiszűrése az online piacról járványveszély idején.
-
A digitális világ fejlődésének köszönhetően január 7-én új fogyasztóvédelmi szabályok léptek életbe az Európai Unióban. Az Európai Bizottság arra ösztönzi a tagállamokat, hogy haladéktalanul alkalmazzák a friss rendelkezéseket.
-
A tavalyi évben sokat hallhattunk rekordösszegű fogyasztóvédelmi, versenyjogi és egyéb bírságokról, főként nagyvállalatok esetében. Biztosan sokaknak eszébe jut a Facebookra kirótt 1,2 milliárd forintos, vagy a Telenort sújtó 1,8 milliárdos decemberi GVH-büntetés, de az utóbbi időben nem csak a “nagyok” kerültek a hatóságok homlokterébe. Mégis mit tehetünk, hogy elkerüljük a bírságot?
-
Termékbiztonsággal kapcsolatos új Európai Uniós díjat vezet be idén az Európai Bizottság, amelyre két kategóriában lehet nevezni.
-
A kereskedőnek azért is érdeke a chargeback eljárások elkerülése, mert ezek a számára kockázatot és büntetéseket jelentenek.