Sokszor találkozom meglévő vagy új webshop, weboldal projektnél, hogy a megbízó nincs tisztában az igényeivel, vagy a korábban elkészített oldal több hiányossággal is rendelkezik. Ezekről írtam pár gondolatot. Így kezdődik a friss kkv-s tanácsadás, Török Balázs új posztcikke.
A magyar e-kereskedelem elmúlt évei arról szóltak, hogy megjelentek a távoli és a közeli külföldről érkező versenyzők, akik egy nagy szeletet kihasítottak a hazai bizniszből. Ez elriaszthatja azokat, akik webáruház alapításán gondolkodnak 2025-ben, pedig ha jobban belegondolnak, nincs rá okuk.
Szoftveres megoldások választásakor egyúttal egy digitális ökoszisztémát is választunk. A benne elérhető integrációkat megvizsgálva saját jövődbe nézel bele, mint egy varázsgömbbe. Itt tedd fel magadnak a kérdést: elkísér majd a választott megoldás a cég minden életciklusán át? Hasznát veheted majd az itt elérhető “kütyüknek”? Mi alapján válassz digitális ökoszisztémát, esetleg üzleti folyamataid teljességét lefedő O2C (order-to-cash) rendszert?
A Kereső a konverziós útvonal (egyik) legfontosabb eleme. Sokan úgy gondolják, hogy egy jól SEO-optimalizált termékkatalógus önmagában elég ahhoz, hogy biztosítsa a termékek láthatóságát, lévén a Google vagy a ChatGPT keresőrobotjai majd elvégzik a munkát a nagy általános keresőoldalakra. Az adatok azonban mást mutatnak. Azok a felhasználók, akik használják egy webáruház belső keresőmotorját, több mint hatszor annyi bevételt termelnek, mint azok, akik nem.
Az induló vállalkozásoknak alapból három weboldal készítő programot szokás ajánlani, ezek a Wix, a Webflow és a Shopify. Mindhárom platform előnye, hogy gyorsan és költséghatékonyan készíthetsz professzionális weboldalakat technikai ismeretek nélkül is. Mielőtt döntesz, alaposan gondold át, milyen funkciókra van szükséged, és válaszd azt a megoldást, amely hosszú távon is segíti vállalkozásod növekedését.
Ha a 2024-es bevásárlási szezon jól jelzi előre, mire számíthatunk 2025-ben, akkor jó időszak várhat az e-ker szektorra az új évben. Az amerikai Zacks befektetési elemző cég az ágazat tőzsdei társaságainak szereplépését vizsgálta, amiből az üzletág egészére érvényes következtetéseket vont le.
Meghatározhatja egy vállalkozó jövőjét, hogy egy adott pillanatban melyik termék vagy termékcsalád teljesít a piacon a legjobban. Segíthet ennek megtalálásában, hogy a nagy online piacterek és bolti rendszerek üzemeltetői (Shopify, Amazon stb.) időről-időre közzéteszik, hogy az adott évben melyek a legnépszerűbb termékek egy-egy piactéren.
A Target új partneri megállapodást kötött a Shopify-jal, annak érdekében, hogy trendi termékekkel bővítse online piacterének kínálatát és növelje népszerűségét a fiatalabb vásárlók körében. A megállapodás lehetővé teszi a Target számára, hogy új márkákat és termékeket vonzzon be, miközben részesedést szerez az eladók profitjából.
Minden leendő webáruház-tulajdonosnak meg kell hoznia a döntést arról, hogy milyen technológiára épüljön a webshopja. Választhatják a teljesen egyedi fejlesztést, vagy választhatják valamelyik úgynevezett webshop motor használatát. Melyiket érdemes?
Csalódást hozott az idei év azoknak, akik – elfogadva az előrejelzéseket – arra számítottak, hogy 2024-ben jobban, megbízhatóbban, pontosabban fognak működni a kereskedelmi ellátási láncok, mint 2023-ban. Kiderült, hogy ez a várakozás nem teljesül. A kérdés az, hogyan birkózzanak meg a webáruházak ellátási láncuk továbbra is ingatag helyzetével.
A mesterséges intelligencia megfelelő használata a SEO-ban is remek segítséget nyújthat. Íme három esettanulmány, ahol webshopokat, illetve egy B2B oldalt SEO optimalizáltunk egyedi promptok segítéségével. Kezdjük el ott: miért fontos a jó SEO?
Közhely, hogy az e-kereskedelemben a sikerhez 2024-ben többre van szükség, mint jó termékekre és kiváló marketingre. Ugyanilyen nagy hangsúlyt kell fektetni webáruházak tevékenységének logisztikai hátterére. Ezzel kapcsolatban egy olyan szakember tudja a leghasznosabb tanácsokat adni, aki az utóbbi szakmában dolgozik.
Szuperlatívuszokban írnak a tőzsdei szakírók az ecommerce ipar két régi és egy új vállalatáról, amelyekbe annak ellenére érdemes tőkét fektetni, hogy részvényeik nagyon drágák. Igen, az egyikük a Shopify
Alaposan fel kell kötnie a nadrágját annak, aki el akar igazodni a legjobb e-kereskedelmi platformok között, főként azért, mert mindegyik másban jó. Ez derül ki a szoftverek összehasonlításából.
A Shopify Plus előfizetők nem mind repesnek az örömtől, miután a korábbi, többoldalas megoldást váltó egyoldalas checkout sokaknál a konverziós ráta jelentős mértékű beszakadását eredményezte. Mutatjuk a gyógyító megoldásokat!
...
E-ker hírszemle
E-ker hírszemle