Libri
-
A jó könyv onnan ismerszik meg, hogy miközben olvasod, ellenállhatatlan késztetést érzel beszélni róla másoknak. Elmondod miről szól és milyen gondolatokat vált ki belőled, ezzel te magad is közelebb kerülsz a mű megértéséhez. Byung-Chul Han: A kiégés társadalma című könyve minden hibája ellenére is ilyen alkotás, így bátran ajánlom az elolvasását. - Pintér Róbert könyvismertetője következik.
-
Rolf Dobelli saját bevallása szerint hírfüggő. Ezt úgy kezelte, hogy lemondott a hírolvasásról, atapasztalatairól írt egy blogposztot, amiben arra buzdított, hogy senki ne olvasson híreket. Majd könyvet írt a témáról „Ne olvass híreket!” címmel. Bárcsak ne tette volna! Pintér Róbert könyvismertetője következik.
-
Jó lenne, ha egy helyen megtalálhatnák mi mindent és hogyan forgathat fel a jövőben az MI a munkahelyeken, a vállalatoknál, a gazdaságban és a tágabb társadalomban? Nos, a jó hír az, hogy Martin Ford: Jövőnk a robotok korában című könyve ezekre a kérdésekre keresi és adja meg a válaszokat. De van rossz hír is. Könyvajánló következik!
Legfrisebb cikkek
-
Graham Allison történészt az Egyesült Államok és Kína vetélkedése a történetírás atyja által jegyzett Athén és Spárta közötti konfliktusra emlékezteti. Allison könyvét, mely a Thuküdidész-csapdájának nevezett jelenségről szól, most adták ki magyarul. Pintér Róbert könyvajánlója következik.
-
Szeptember 9-10-én rendezték a Városligetben az idei AI Summitot, amin saját szekciót kapott az e-kereskedelem. Az előadók és kerekasztal résztvevők – oly sok hasonló rendezvénnyel ellentétben – nem csak általában beszéltek a mesterséges intelligencia jelentette üzleti kihívásokról és lehetőségekről, hanem saját alkalmazási tapasztalataikat is megosztották. Aki lemaradt volna: összeszedtük a legfontosabbakat az elhangzottakból.
-
Te melyik típusba tartozol? Akinek a napi- és hetirendjét a bejövő e-mailek és meetingek ritmusa határozza meg miközben észrevétlenül sodródik a munkahelyén, vagy, aki nem fogadja el, hogy csak így lehetne dolgozni? Mindkét esetben jó szívvel ajánlom Cal Newport könyvét az elmélyült munkáról.
E-ker hírszemle
-
Walter Isaacson Elon Muskról szóló kötete - mint minden efféle életrajzi írás - két okból érdekes: 1) megérteni azokat az embereket, akik nyomot hagytak a világon; 2) kideríteni, hogyan csinálták, hátha valami megtanulható és lemásolható belőle. Ez a könyv mindkettőre alkalmas. Figyelem! Friss könyvismertető következik.
-
A „Mesterséges intelligencia – Modern megközelítésben” című könyv a legfontosabb alapmű, ha meg akarjuk érteni az MI-t. Afféle "Mindent az MI-ről!" munka, amiből 1400 egyetemen tanítanak., és amit 20 év alatt négyszer írtak újra az alapoktól, hogy naprakész maradhasson. Elolvastam: elég nagy csalódás.
-
Jeff Bezos az Amazon vezetője, aki egy kis startupból a világ egyik legnagyobb e-kereskedelmi óriását hozta létre. Részvényeseknek írt leveleiben évtizedek óta megosztja menedzsment elveit a világgal. Vajon mik ezek és mennyire relevánsak egy magyar e-kereskedő számára? Könyvismertetőnkben ennek is utánajárunk.
Legfrisebb cikkek
-
Arnold Schwarzenegger egy kis Graz melletti stájer faluból ment világgá és végül három területen is maradandót alkotott. Vajon hogyan csinálta, el lehet-e tőle tanulni a siker receptjét? Megtanulhatjuk hogyan tehetjük magunkat hasznossá, ha követjük az „élet hét szabályát”!