Tölgyes László András
Futurista, zsurnaliszta, aki ma már színes tinták helyett inkább mesterséges intelligenciákkal álmodik.
A szerző cikkei:
-
Az e-kereskedelemre jelentős hatással lesz az okoscsomagolás elterjedése, mivel képes a szektort egyszerre interaktívabbá, átláthatóbbá és biztonságosabbá is tenni. És még a hulladéktermelési hatékonyságot is képes nagy mértékben javítani.
-
Az ügyfelek viselkedésének megértése és előre jelzése továbbra is elengedhetetlen az üzleti sikerhez. A mesterséges intelligencia már kulcsfontosságú eszköz a prediktív analitikában, és 2025-ben még kritikusabbá fog válni az ügyfélmagatartás előrejelzésében. Az MI ugyanis már nem csak egy technológiai divat, de egy gyakorlati eszköz, mely átalakítja az ügyfélismereteinket is. Akár már az előrejelzést illetően is.
-
A virtuális próbafülke, avagy VTO szolgáltatások fejlesztése idén az e-kereskedelmi cégek számára lehet az egyik legfőbb kihívás. A kiterjesztett valóság (AR) és virtuális valóság (VR) lehetőségeit kihasználva ez a jövőtechnológia viszont már lehetővé teszi a vásárlók számára, hogy ténylegesen a fizikai vásárlás előtt is, „virtuálisan” kipróbálhassák a termékeket. Ezzel növelve ezzel a bizalmat és csökkentve a visszaküldések számát.
-
A hangalapú keresés nem egyszerűen egy trend, ez egy „forradalom” kezdete. Ha ma egy vállalkozást vezetünk, mindig az apró eredményekre figyelünk: finomítjuk a termékleírásokat, az e-mail megnyitási arányok miatt aggódunk, vagy A/B teszteket futtatunk a közösségi média hirdetéseinken.
-
A mesterséges intelligenciával támogatott vizuális keresésben már egyetlen kép is elég, hogy megváltoztassa a vásárlásunk módját. Görgetünk az Instagramon, és hirtelen meglátunk egy kabátot, amiről nem is tudtuk, hogy szükségünk lenne rá.... Nem tudjuk, melyik márka, nem kérdezhetjük meg a fotó készítőjét, de a tárgyat mégis akarjuk, azonnal. Ez az a világ, melyre a vizuális keresés készült, a kényelem és a technológia találkozása.
-
A mai mesterséges intelligenciával is „sújtott” digitális környezetben, ahol az innováció határozza meg a versenyképességet, a robotikus folyamatautomatizálás (RPA) már olyan kulcsfontosságú technológiaként jelenik meg, mely alapvetően alakíthatja át az e-kereskedelmi szektort. Óriási lehetőségeket kínál az ismétlődő feladatok automatizálásával, a működés optimalizálásával és az általános hatékonyság növelésével kapcsolatban.
-
Minden sikeres vállalkozás elméletileg tudja, hogyan kell elköteleznie és megtartania a vásárlóit. De az ügyfél kezelése nem könnyű feladat, különösen, ha valaki még csak egy induló vállalkozás tulajdonosa! Ahhoz, hogy egyedi élményt nyújtsunk e-kereskedelmi márkánkról, meg kell terveznünk és sikeresen végre is kell hajtanunk néhány ötletes elköteleződési stratégiát.
-
Amikor a cégek arra gondolnak, hogy tartalommarketing stratégiájukat a megfelelő kurrens SEO-gyakorlatokhoz igazítsák, gyakran főként olyan kulcsszavak használatára összpontosítanak, melyek keresési gyakorisága ugyan nagy, viszont alacsony versenypozícióval rendelkeznek. Sokan azonban végül elhanyagolják a metaadatok jelentőségét, ami negatív hatással lehet a SEO-erőfeszítéseikre.
-
A mobilhasználat exponenciális növekedésével a mobilmarketing elsajátítása alapvető fontosságúvá vált a fogyasztókkal hatékonyan kapcsolatot tartani kívánó vállalkozások számára. Érdemes így górcső alá vennünk, hogyan optimalizálhatjuk meglévő mobilmarketing stratégiánkat, hogy hatékonyabban érjük el és vonjuk be az okostelefon-felhasználóinkat.
-
Mindig is voltak „élősködők” a kultúránkban, akik kalózkodásból vagy mások átveréséből élnek. Bizonyára vásároltunk már utcai piacokon, ahol az árusok hamis Nike-okkal, Levisekkel, Rolexekkel csencseltek. A parazita-stratégia alapszabálya meglehetősen egyszerű: meggyőzünk valaki mást, hogy befektetést eszközöljön ki számunkra egy piac kialakításában, ami így fedezheti majd az innováció, a reklám, a terjesztés vagy bármi más költségét.