Alibaba
-
Az Amazon jelentős tőkeberuházási növekedést jelentett be 2025-re. Ennek keretében százmilliárd dollárra emeli kiadásait a 2024-es évi 83 milliárd dollárról. A növekedés fő hajtóereje a mesterséges intelligenciába történő befektetés lesz.
-
AI + Apple + Alibaba Kínában? Na, ez tényleg egy olyan hír, ami azon a spekulációs spektrumon, hogy mindez mit eredményezhet majd például az e-kereskedelemben, nagyon izgalmas találgatásokra adhat okot. És ez bizony, manapság már elegendő ahhoz, hogy a tőzsdei árfolyam nekilóduljon. És ez is történik...
-
Az internetes kereskedelem azzal törte meg a hagyományos áruházak uralmát, hogy minden árunál alacsonyabb árat kínált a fizikai boltokénál. Úgy tűnik, azonban, hogy miután a vásárlók jelentős része megszokta az online shoppingolást, az alacsony áraknál már többet vár. Sőt, gyanakodva fogadja, ha valamiért „túl keveset” kell fizetni.
Legfrisebb cikkek
-
Ha megkérdezzük Európa lakóit, hogy vásároltak-e már árut az Alibaba platformján, azt a választ kapjuk, hogy „Ugyan már, nem”. Ugyanakkor, ha meglátogatjuk az Alibaba logisztikai részlegét, a Cainiao liege-i raktárát, akkor olyan forgalommal találkozhatunk, ami nyilvánvalóvá teszi, hogy ez a kézlegyintés nem igaz. Az európaiak felfedezték a nagy kínai e-kereskedelmi piactér „kincseit”.
-
Nehéz éven van túl az Alibaba, a valaha a kínai elektronikus kereskedelem egyeduralkodó vállalata, amelyre 2023-ban alaposan ráijesztettek versenytársai. A vállalat vezetősége szerint túl vannak a sokkon és cégük vissza fogja nyerni régi fényét. Eközben az Egyesült Államokban perek indultak a Temu ellen.
-
Együtt bővül az elektronikus kereskedelem és a kiszolgálásával foglalkozó logisztikai piac (e-logistics), a növekedés részben a B2B és B2C ügyletek felpörgéséből, részben a szállítás egyre gyorsabb tempójából fakad.
E-ker hírszemle
-
A piacterek a gazdaság egyik legfontosabb intézményei. Az ecommerce világban pedig éppen azt a pillanatot éljük meg, hogy megkönnyíthetik a cégek számára akár az új piacra lépést is.
-
A kínai Alibaba néhány éve Ázsia legértékesebb vállalata volt. A technológiai vállalatok startup korukban olyan újításokat hoznak, amivel kiütik a piacon lévő versenytársaikat, ám ha nagyra nőnek fordulhat a kocka. Ez a jelenség elérte e-kereskedelem világát is.
-
Függővé tette a fogyasztókat extraolcsó, extragyors vásárlási modelljével az elektronikus kereskedelem új kínai sztár platformja, a Pinduoduo. A harmadik negyedévben 94 százalékos növekedést produkáló cég jövőjével kapcsolatban a szakértők máris kételkedő hangnemre váltottak. Senki sem hisz abban, hogy ez a diadalmenet sokáig fenntartható.
Legfrisebb cikkek
-
A kínai gazdaság gyengesége tovább ösztönözte a B2B-szolgáltatásokat kínáló kínai vállalkozásokat, köztük az Alibabát is, hogy az amerikai piacon elért terjeszkedéssel kárpótolják magukat halványabb hazai teljesítményükért.